אתמול ישבתי אצל לקוח שלי, מנכ״ל של חברה, ״אצלינו בחברה שונאים שיווק״ הוא אמר לי."תראה " הוא הסיבר לי ״אנחנו חבורה של אנשים , איכותים מקצועים אמיתים כנים, שיווק זה לא בשבילינו בשביל זה שכרנו אותך״
היום בבוקר ישבה אצלי לקוחה שאמרה ״ אני לא רוצה שהלקוחות שלי ידעו שום דבר על החיים האישים שלי אני רוצה רק תוכן מקצועי וגם שם אני מרגישה המון מאמץ בלכתוב אותו״
אצל הרבה מאוד אנשים שיווק זה ליצור דמות אחרת,הדמות השיווקית, הדמות הזאת שהיא ״מושלמת״ מדויקת, חרוצה, משכילה, רק שבזמן שיצורים אותה נתקלים בהמון קשים.
כי גם צריך המון מאמץ על מנת לשווק את הדמות הזאת, ואנחנו מקצועים בתחום שלנו ולא בלהמציא סיפורים ואנחנו אוהבים לעשות את עבודה שלנו ופחות אוהבים לשקר, וככאלה מאוד קשה לנו לשווק, ואז באים המשפטים של אני שונא שיווק או הרצון הזה שלא ידעו שם דבר על החיים האמיתים שלנו כי אז יעלו על השקר שלנו.
כי הרי מקצוענים לא חיים חיים פרטים הם רק עובדים

לכן אני אומר בוא לא נעשה את זה יותר.
כי זה פשוט לא כייף , במקום לשווק אנחנו פשוט נתקשר את עצמינו ואת השירותים שלנו החוצה.
כן אני יודע זה לא פשוט מזמן כבר שכחנו מה זה אנחנו, מה כייף לנו ואיפה אנחנו לא מתעמצים, תאמינו לי אני חווה את זה על בשרי יום יום.
כל פעם שבאים לעשות משהו שיווקי לעצמינו, שתיקה, וכל מה שעולה על הכתב זה שוב הדמות הזאת שאנחנו שונאים אותה, זאת שגורמת לנו לעשות דברים עם המון המון המון מאמץ. מתכניים אתר, פותחים קבוצה בפסיבוק, עושים קמפין מצלמים סרטון וכו, לאורך כל הדרך הבטן ממש כואבת.
אז לקוחים רגע ומתקשרים החוצה, רק את מה שאנחנו מרגשים שהוא בטוח אנחנו , שהוא אמת גמורה, גם עם כרגע זה ממש ממש מעט וממש ממש לא מספיק, זה בטח עדיף מלשווק דמות שאנחנו לא,ואם אפילו לרגע אחד אתם מרגישם מאמץ בשיווק, ואת הכאב בטן הזה חוזר, תעצרו, הינה זאת שוב הדמות הזאת שרוצה שתשווקו אותה ולא אותכם.

עדיף קצת ואיכותי מהרבה ושקרי, לא כך?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *