כנות - יחסים במשפחה

סדנא בנושא יחסים במשפחה בראי גישת "כנות"

רועי ודריה, הורים לשלושה (16, 14.5, 8), בחרו לנהל את המשפחה שלהם בכנות, ואת מערכות היחסים בתוכה, בשוויוניות ובשקיפות. בסדנא כנות - יחסים במשפחה ילמדו רועי ודריה כיצד הדברים באים לידי ביטוי בפועל, ביומיום.

נושאי הסדנה

  • מסע משותף - כיצד מקיימים מערכות יחסים שוויוניות במשפחה, מערכות יחסים שנותנות מקום לכל מי ומה שאני, כשההורים לומדים מהילדים ובמקביל הילדים לומדים מההורים? כיצד נראה מסע משותף לריפוי של כל אחד ואחת מבני המשפחה.
  • הצורך הרגשי - במקום שיח של "נכון ולא נכון", "צודק ולא צודק", יש איתור משותף של הצורך הרגשי שנמצא מתחת לכל התנהגות, גם כזו שנחשבת "לא לגיטימית". איך ממשיכים לחתור להבנה עמוקה של האחר גם בשעת ריב, כעס, התנהגויות קיצון? איך מתוך הכאב מקרבים ולא מרחקים.
  • קבלת החלטות - כיצד מקבלים החלטות במשפחה שבה כולם שווים? כיצד נותנים מענה לצרכים של כולם, מבלי לפגוע או להדיר אחד מבני המשפחה? מה עושים כשאין הסכמה?
  • בלי סודות - הצורך לשמור סוד מגיע מתוך צורת מחשבה שלא מקבלים חלק בי, או שיכעסו עליי אם אגיד את האמת, כיצד מגיעים למצבים שיש פחות סודות, שהאמת מדוברת בשגרה, כיצד מייצרים מצב שהילדים משתפים את מה שמרגישים ועוברים?
  • מערכת ההפעלה - לכל אחד מבני המשפחה יש מערכת שמפעילה אותו: פצעים, כאבים, דפוסים, כיצד לומדים להכיר את מערכת ההפעלה, שלי ושל האחר? איך עושים הפרדה כהורה בין הפצעים שלי, האוטומטים שלי, הדברים שקרו לי בילדות, לבין מה שאני רוצה לתת לילד שלי? איך עובדים עם הפצע, מפסיקים להשליך אותו על הילד, ובעזרת המשפחה מרפאים אותו.
  • לבחור לאהוב - איך בוחרים לאהוב למרות שעולים בי רגשות אחרים עכשיו? העליבו אותי, עיצבנו אותי, לא ראו אותי, איך אני מתנהלת מתוך חתירה לאהבה ולקירבה, ולא מתוך חינוך או שינוי האחר, איך אני לומדת לקבל את האחר, ומביאה למערכת יחסים קרובה ומשמעותית.
  • קול פנימי אוהב - איך לנסות לגדל ילד שאוהב את עצמו, שמקבל את עצמו, שלא חושב כל הזמן שהוא "לא בסדר", שלא מתבייש בתכונה כזו או אחרת, שלא מנסה להשתנות כל הזמן. תנועה מתוך קבלה של מי שאנחנו ולא מתוך "ילד טוב - ילד רע".
  • קבוצתיות, ביחד - במערכת יחסים מדברים על הקשר, על המערכת, בונים מערכת יחסים אישית של כל אחד עם כל אחד, לומדים לעבוד בצוות, מחפשים יותר את הביחד ופחות את הלבד, לומדים ליהנות משהייה משותפת, לא צריך לחכות לצאת לחופשה כדי ליהנות.

הסדנא הינה בת 5 מפגשים מוקלטים של 1.5 שעות כ"א והיא ללא עלות.

מחכים לפגוש אתכם/ן,
לכל שאלה, תהייה ובקשה ניתן להתקשר לשמרית